Rok 2007
Rok Generała Andersa PDF Drukuj Email
06.08.2007.
Rok 2007 jest ogłoszony przez senat Rokiem Generała Władysława Andersa. W związku z faktem, iż na terenie naszej parafii leży ulica generała Andersa, postanowiliśmy uczcić jego pamięć przez odprawienie uroczystej mszy świętej ze wspomnieniem jego osoby. Mszę celebrował ks. prałat Józef Bar. W galerii zamieszczamy kilka zdjęć z tej uroczystości.

Wolontariusze Opus Dei z Anglii PDF Drukuj Email
28.07.2007.
Wolontariusze Opus Dei z Anglii, którzy pracowali przy budowie naszego kościoła parafialnego - wraz ze swym księdzem i tłumaczem wzięli udział we mszy swiętej na placu parafialnym w dniu 29 lipca 2007 r. Uczestniczący we mszy św. wysłuchali ewangelii odczytanej w języku angielskim i po polsku, także modlitwa wiernych została wypowiedziana w obu tych językach. W tym też dniu obchodziliśmu przeniesioną z 25 lipca uroczystość świętego Krzysztofa, dlatego na zakończenie tej mszy św. zostały poświęcone pojazdy. Zapraszamy do galerii ze zdjęciami z tej uroczystości.

WorkCamp PDF Drukuj Email
19.07.2007.
W ramach realizowanego po raz siódmy w Polsce przez Zespół Badawczy "Integracja" z Uniwersytetu Szczecińskiego projektu WORKCAMP w dniach 13 - 20 lipca przebywała w Przemyślu 38-osobowa grupa młodzieży z Madrytu i Saragossy zrzeszonej Opus Dei. Młodzi wolontariusze z Hiszpanii pomagali w budowie naszego kościoła parafialnego, a w czwartek - 19 lipca spotkali się na placu parafialnym z młodzieżą i dorosłymi z naszej wspólnoty prezentując program artystyczny oraz częstowali nas swymi tradycyjnymi potrawami. Zapraszamy do galerii ze zdjęciami z tego spotkania integracyjnego

Wizytacja Biskupa w Boże Ciało PDF Drukuj Email
09.06.2007.

Wizytacja naszej parafii zbiegła się z chorobą ks. Biskupa. Nie mógł On wówczas spotkać się z wszystkimi parafianami i być na placu kościelnym i kaplicy na Winnej Górze. W Boże Ciało ks. Bp przebywał ponownie w naszej parafii, spotkał się z mieszkańcami Winnej Góry w kaplicy o godz. 15-tej. A o 16.00 z grupami parafialnymi (szczególnie Radą parafialną, komitetem budowy kościoła) na placu parafialnym o godz. 16-tej. Oto kilka zdjeć z tych uroczystości zjaduje się w naszej galerii oraz na naszej diecezjalnej stronie internetowej:

Spotkanie Komitetu Budowy Kościoła PDF Drukuj Email
10.04.2007.
We środę (11.04.2007) odbyło się Spotkanie Komitetu Budowy Kościoła. Tematem obrad były sprawy związane rozpoczęciem prac przy wznoszeniu murów kościoła. Mimo poważnych kłopotów na rynku materiałów budowlanych posiadamy już wszystko potrzebne do rozpoczęcia prac. W nadchodzącym tygodniu – we środę - chcemy rozpocząć prace.