Rok 2008
Nasza Pasterka Pod Gwiazdami PDF Drukuj Email
28.12.2008.

Już po raz siódmy zgromadziliśmy się 24 grudnia 2008 roku w tę jedyną, niepowtarzalną noc na naszym placu parafialnym u stóp ołtarza polowego tuż obok powstającej świątyni , by uczestniczyć w Pasterce. Prószący śnieżek i leki mróz tylko dodał uroku tej Bożonarodzeniowej Mszy św., której przewodniczył ks. Proboszcz Janusz Klamut. W krótkiej homilii ks. Proboszcz nawiązał do hasła nowego roku liturgicznego : Otoczmy troską życie. Z ambony padły ważne pytania : dlaczego dorośli ludzie tak bardzo boją się rodzącego się w łonie matki życia i : ile odwagi trzeba mieć, aby na prezydenta dużego światowego mocarstwa wybrać człowieka, który oświadczył, że pierwszą ustawą, którą podpisze jako wybrany prezydent kraju będzie ustawa zezwalająca na dokonywanie aborcji.
              Były to istotne i skłaniające do refleksji pytania, zwłaszcza w miejscu, gdzie się zgromadziliśmy – miejscu pamiętającym czasy I wojny światowej, miejscu umocnień fortyfikacyjnych Twierdzy Przemyśl.
              Po zakończonej uroczystości przeszliśmy pod obelisk PAX VOBIS, gdzie od Betlejemskiego Światełka Pokoju zapaliliśmy znicze i odmówiliśmy modlitwy za wszystkich poległych w walkach o Twierdzę Przemyśl i walczących o wolną Polskę w czasie I wojny światowej. Modliliśmy się również o pokój w naszej ojczyźnie i na całym świecie.
              Zwieńczeniem uroczystości był wspólny śpiew kolęd przy rozpalonym ognisku, a zmarzniętych organizatorzy Pasterki Pod Gwiazdami – Stowarzyszenie PAX VOBIS – uraczyli gorącą herbatą.
 Zapraszamy do galerii zdjęć z tej uroczystości.

Wręczenie medalików NMP PDF Drukuj Email
08.12.2008.
           8 grudnia 2008 r.na mszy św. o godz. 18 w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny dziewięcioro dzieci ( 4 dziewczynki i 5 chłopców) z naszej parafii przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej otrzymało z rąk Księdza Proboszcza poświęcone  medaliki z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Zapraszamy do galerii zdjęć z tej uroczystości.
Czytaj

Zaduszki forteczne PDF Drukuj Email
10.11.2008.
 Módlmy się za wszystkich,
którzy polegli w obronie
wolności i niepodległości.

Listopad – miesiąc rozpoczynający się uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym jest miesiącem pamięci o zmarłych – nie tylko tych nam najbliższych. Po raz siódmy Stowarzyszenie PAX działające przy naszej parafii było organizatorem Zaduszek Fortecznych. Mszy św. odprawionej w intencji wszystkich poległych w walkach o Twierdzę Przemyśl i na frontach I wojny światowej walczących o niepodległą  i wolną Polskę odprawionej 9 listopada 2008 roku – w przeddzień 90 rocznicy odzyskania niepodległości - przewodniczył ks. Janusz Klamut . Została ona odprawiona przy ołtarzu polowym ustawionym na zrębach wału ziemnego fortu XIXa Buda będącego pozostałością pierścienia wewnętrznego Twierdzy Przemyśl – fortyfikacji pochodzących z okresu I wojny światowej. Obecny był ks. mjr Jerzy Mokrauz – prawosławny kapelan Garnizonu Przemyskiego będący jednocześnie honorowym kapelanem Twierdzy Przemyśl, 3 Historyczny Galicyjski Pułk Artylerii Fortecznej imienia księcia Kinskyiego oraz parafianie i ci wszyscy, którym bliska jest idea modlitw za wszystkich bezimiennych zmarłych i poległych w Twierdzy Przemyśl. Po ekumenicznych modlitwach odmówionych w różnych językach za dusze poległych w obronie Twierdzy Przemyśl i odegraniu „Ciszy” przez trzech trębaczy z Harcerskiej Orkiestry z Zespołu Szkół w żurawicy pod obeliskiem PAX VOBIS złożono kwiaty i zapalono znicze, a ks. proboszcz Janusz Klamut zaprosił wszystkich na Pasterkę Pod Gwiazdami 24 grudnia o północy.

Żywa Droga Krzyżowa PDF Drukuj Email
24.02.2008.
  Nabożeństwu Drogi Krzyżowej odprawionemu w piątek 22 lutego 2008 r.  towarzyszyły żywe obrazy przedstawiające stacje Drogi Krzyżowej. Tę inscenizację przygotowała pod kierunkiem ks. Proboszcza Janusza Klamuta młodzież naszej parafii zrzeszona w ruchu oazowym.
W parafialnej galerii prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.
Zmieniony ( 15.03.2008. )

Światowy Dzień Chorych 2008 PDF Drukuj Email
Redaktor: Web Master
09.02.2008.

Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez papieża Jana Pawła II 13 maja 1992 roku jest obchodzony corocznie 11 lutego – w rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes. W tym roku przypada 150 – lecie tych objawień . Z tej okazji we wszystkich kościołach, szpitalach i hospicjach są odprawiane msze święte w intencji chorych i cierpiących. Również w kaplicy Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu p.w. Św. Ojca Pio w poniedziałek 11 lutego 2008 o godz. 18.00 została odprawiona msza święta w tej intencji. Uroczystej koncelebrze przewodniczył ks. Bp. Adam Szal w asyście ks. Janusza Klamuta i ks. Adama Ryby – kapelanów Szpitala. W czasie tej mszy św. chorym został udzielony sakrament chorych, a po jej zakończeniu ks. Bp. Adam odwiedził chorych i personel kilku oddziałów szpitalnych.
Zapraszamy do
galerii, gdzie znajdują się zdjęcia z tej uroczystości

Zmieniony ( 06.03.2008. )
Czytaj