Strona główna arrow Aktualności
Aktualności
WYBORY DO PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ PDF Drukuj Email
Redaktor: Dominika Matys   
14.08.2016.

Prawo kanoniczne nakłada na nowego proboszcza obowiązek powołania Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Ponieważ mija już blisko rok naszej wspólnej drogi, przychodzi czas, aby poczynić starania do ukonstytuowania się nowego składu tego ciała doradczego, którego głównym zadaniem jest świadczenie pomocy proboszczowi w prowadzeniu działalności duszpasterskiej na terenie parafii. W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować członkom poprzedniej Rady Duszpasterskiej oraz Komitetowi Budowy Kościoła za ich duże zaangażowanie i cenne wskazówki. Mam nadzieję, że ich doświadczenie i gorliwość apostolska zyska uznanie i poparcie wielu parafian na czas kolejnej kadencji. Zgodnie z zasadami Synodu Archidiecezji Przemyskiej Rada winna w miarę możności reprezentować całą parafię według, wieku, zawodu, terenu. Dla zapewnienia reprezentatywności oraz aktywnej roli wszystkich wiernych w parafii stosuje się zasadę, aby połowę składu rady (nie licząc członków wchodzących z urzędu) wyznaczyła wspólnota parafialna na drodze wyboru, połowę zaś wyznacza proboszcz, po konsultacji ze swoimi współpracownikami. Wybrani do rady wymagają akceptacji proboszcza. W związku z tym bardzo prosimy, aby począwszy od dnia jutrzejszego wrzucać do skrzynki znajdującej się przy wyjściu z kościoła kartki z podanymi nazwiskami i imionami dwóch kandydatów. Karteczkę można przygotować w domu lub skorzystać z materiałów znajdujących się przy wyjściu z kościoła. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby żeby każdy rejon naszej Parafii miał swego przedstawiciela w Radzie. Podejdźmy do tej inicjatywy odpowiedzialnie i zaproponujmy właściwych kandydatów.

Zmieniony ( 08.11.2016. )
Czytaj
 
Piknik Rodzinny 2016 PDF Drukuj Email
Redaktor: Dominika Matys   
07.06.2016.

W niedzielę 22 maja, na ul. Chrobrego w Przemyślu Zarządy Osiedla Krakowskie i Winna Góra zorganizowały wspólnie Piknik Rodzinny.

W tym dniu na mieszkańców osiedli czekało wiele konkursów i zabaw m.in.: przedstawienie dla rodziców, harcerskie podchody, konkurs wiedzy na temat H. Sienkiewicza, kalambury, mecz piłki nożnej, konkurs piosenki i recytatorski, konkurs kulinarny, muzyka na żywo.

Przepiękna pogoda, domowe wypieki, kiełbasa z ogniska i dobry nastrój towarzyszyły mieszkańcom w trakcie całej imprezy. Dodatkowo ekipa z Wioski Fantasy zorganizowała pokazy garncarstwa dla najmłodszych oraz turniej łuczniczy między osiedlami, przemyska Straż Miejska, konkurs wiedzy o ruchu drogowym.

Prowadzone też były badania słuchu przez firmę SłuchMed oraz badania medyczne wykonywane przez pracowników Szpitala Wojewódzkiego im. Ks. Pio w Przemyślu, a także pokaz pierwszej pomocy.

Piknik odbył się już po raz piąty i jak zapewniają przewodniczące obydwu osiedli z pewnością nie ostatni. Za jego zorganizowanie Zarządy serdecznie dziękują partnerom, bez których nie mogłaby się odbyć impreza, tj. prezydentowi Miasta Przemyśla Robertowi Chomie, Wojewódzkiemu Szpitalowi im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, Straży miejskiej w Przemyślu, Izbie Celnej w Przemyślu, Firmie SłuchMed, Wiosce Fantasy, Zespołowi Imperf.

Sponsorzy: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Przemyśla Robert Bal, Sieć sklepów „PIOTRUŚ PAN”
Sklep Bricomarché w Przemyślu, Piekarnia „ŁASZEK”, Salon kosmetyczny „EXTRA”
Kręgielnia„CHOCHLIK”, Restauracja „NA GÓRCE”, Sklep komputerowy „KADEX KOMPUTER”, Klub „NEO”, MKS „Selgros” Lublin – Mistrzyniom Polski w piłce ręcznej.

Szczególne podziękowania dla : pana Lechocińskiego, pani Agnieszki Kołtuniak, Ks. Macieja Kandefara, Akcji Katolickiej przy parafii Św. Józefa Sebastiana Biskupa, a także wszystkim, którzy wsparli ich swoim zaangażowaniem i pomysłami.

Zmieniony ( 19.06.2016. )
 
Relikwie Św. Ojca Pio PDF Drukuj Email
Redaktor: Dominika Matys   
06.03.2016.

Nasza parafia i środowisko Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu uwielbia Boga za odnalezienie relikwii świętego Ojca Pio. Przez blisko trzy miesiące wielu ludzi modliło się o tę łaskę, jak również polecało Bożemu miłosierdziu przez przyczynę Świętego nawrócenie dla sprawcy. W niedzielę 13 marca o godz. 16.00 relikwie zostaną na nowo uroczyście wprowadzone do szpitalnej kaplicy. Modlitwie dziękczynnej przewodniczyć będzie Ks. Biskup Adam Szal. Wspólnie chcemy przeprosić Pana Boga za ten świętokradzki czyn i polecić się szczególnej opiece naszego Patrona.Serdecznie zapraszamy na modlitwę nie tylko pacjentów i pracowników szpitala, ale także wszystkich czcicieli świętego Ojca Pio. Do tej uroczystości przygotujemy się poprzez rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Grzegorz Czerwonka.Relikwiarz został skradziony z kaplicy szpitalnej 9 grudnia ubiegłego roku. W środę, 2 marca, 19 letni mieszkaniec Przemyśla skontaktował się za pośrednictwem pracowników ochrony szpitala z księdzem proboszczem informując, że kilka dni temu przypadkowo znalazł relikwie i chce je przekazać we właściwe miejsce. Cieszymy się, że relikwiarz jest nieuszkodzony, brakuje mu jedynie podstawy. Ma kształt dłoni i zawiera fragment materiału nasączony krwią z dłoni Św. Ojca Pio. Śledztwo w sprawie kradzieży prowadzą w dalszym ciągu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Przemyślu.Warto przypomnieć, że w każdy poniedziałek podczas Mszy Świętej o godz. 16.00 polecamy przez przyczynę świętego O. Pio w nowennie prośby i podziękowania. Modlitwa przy relikwiach włoskiego kapucyna trwa w przemyskim szpitalu już od 2009 r. Papież Franciszek ogłosił Świętego Ojca Pio jednym z patronów Roku Miłosierdzia.

Zmieniony ( 01.04.2016. )
 
Wspólne kolędowanie z chórem prawosławnym PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
31.01.2016.

W dniu dzisiejszym gościliśmy chór parafii prawosławnej pw. Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny z Przemyśla. Razem ze scholą naszej parafii oraz zgromadzonymi gośćmi wspólnie kolędowaliśmy. Zapraszamy do posłuchania nagrania z tego występu.

Pobierz nagranie

Zmieniony ( 01.04.2016. )
 
Odpust parafialny PDF Drukuj Email
Redaktor: Marek Łobaza   
30.01.2016.

19 stycznia przypada liturgiczne wspomnienie patrona naszej parafii – św. Józefa Sebastiana Pelczara,biskupa, który jest również patronem Archidiecezji Przemyskiej. W tym dniu uczestniczyliśmy we mszy św. w przemyskiej archikatedrze. Natomiast nasza wspólnota parafialna swego patrona uczciła w niedzielę – 24 stycznia 2016 r. w czasie uroczystej sumy. Mszy św. koncelebrowanej w obecności kapłanów z naszego dekanatu przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. dziekan Piotr Kandefer – proboszcz parafii w Pruchniku i tamtejszego dekanatu, profesor przemyskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Współkoncelebransami byli : ks. Janusz Klamut – wieloletni proboszcz naszej parafii i budowniczy parafialnej świątyni oraz ks. dr Tadeusz Baj – proboszcz parafii św. Brata Alberta w Przemyślu. W czasie tej mszy św. odpustowej został poświęcony obraz Jezusa Miłosiernego, który po wykonaniu stosownej oprawy będzie w tym Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia gościł w naszych domach w zbliżającym się okresie Wielkiego Postu. Na zakończenie mszy św. każdy z jej uczestników mógł ucałować relikwie naszego patrona – św. Józefa Sebastiana Pelczara.

Zmieniony ( 30.01.2016. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 28