Strona główna arrow Aktualności
Aktualności
Powitanie ks. Ryszarda Pelca PDF Drukuj Email
Redaktor: Marek Łobaza   
30.08.2012.

Dzisiaj – 26 sierpnia 2012 r. na mszy św. o godz. 9:00 powitaliśmy uroczyście w naszym kościele parafialnym nowego księdza wikariusza . Ksiądz Ryszard Pelc decyzją Księdza Biskupa został przeniesiony z krośnieńskiej Fary do pracy w naszej wspólnocie parafialnej z dniem 25 sierpnia b.r. Oprócz posługi w naszej parafii będzie również kapelanem w Szpitalu Wojewódzkim. W historii naszej parafii jest już piątym wikariuszem.
Warto dodać, że ks. Pelc nie jest osobą całkiem nam nieznaną. Był nie tylko wikarym w sąsiedniej parafii na Kazanowie i na Bakończycach, ale także – może niektórzy z nas pamiętają – głosił rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w roku 2006, jeszcze w kaplicy szpitala, która wtedy służyła nam jako parafialny kościół.
Księże Ryszardzie ! Szczęść Boże na nowej drodze posługiwania !
W galerii parafialnej prezentujemy zdjęcia z powitania.

Zmieniony ( 03.10.2012. )
 
Pożegnanie ks. Adama Ryby PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
21.08.2012.

Niech Ci Pan błogosławi i strzeże …

Japońskie przysłowie mówi, że każde spotkanie jest początkiem rozstania. Bez cienia wątpliwości należy stwierdzić, że sprawdza się ono w życiu każdej parafii, kiedy to po roku, dwóch, trzech latach pobytu odchodzi kapłan, by nieść słowo Boże tam, gdzie pośle Go przełożony, tj. Ksiądz Biskup. Taka sytuacja ma właśnie miejsce u nas, bowiem decyzją Księdza Biskupa nasz wikariusz – ks. Adam Ryba z dniem 25 sierpnia 2012 roku zostaje skierowany do pełnienia posługi kapłańskiej w parafii pw. Św. Stanisława Biskupa w Zręcinie k/Krosna w dekanacie Krosno III.

Ks. Adam był z nami przez pięć i pół roku. Pamiętam, że swą pierwszą mszą św. odprawił w kaplicy szpitalnej (która wtedy była jeszcze naszą parafialną świątynią) w pierwszy piątek Wielkiego Postu w roku 2007. Za te wspólne ponad 5 lat pragniemy podziękować Ci księże Adamie : za włożone serce w posługę kapłańską w naszej parafii i Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Ojca Pio, za Eucharystię, za kierowane do nas Słowo Boże oraz godziny spędzone przy kratkach konfesjonału, u chorych w ich domach w pierwsze piątki miesiąca, a także za pracę przy budowie naszej parafialnej świątyni. Dziękujemy też za wielką serdeczność, bezpośredniość, otwartość, zawsze życzliwy uśmiech i słowa pocieszenia.

Życzymy błogosławieństwa Bożego, światła Ducha Świętego, opieki Matki Bożej i św. Stanisława Biskupa – patrona tej parafii – w posługiwaniu nowym parafianom oraz ich życzliwości i sympatii.

BÓG ZAPŁAĆ !!!

 

Zmieniony ( 03.10.2012. )
 
Uroczystość Bożego Ciała w naszej Parafii PDF Drukuj Email
Redaktor: Marek Łobaza   
03.10.2012.

Jak to jest w zwyczaju, parafialne uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa odbywają się w niedzielę po czwartkowej uroczystości Bożego Ciała. Także i w naszej parafii lokalna uroczystość Bożego Ciała odbyła się w niedzielę – 10 czerwca 2012 r. Rozpoczęła się Mszą św. odprawioną przez neoprezbitera – ks. Piotra Stefańskiego wraz z księdzem proboszczem Januszem Klamutem. Na zakończenie Mszy św. przyszedł czas na gratulacje i życzenia dla księdza proboszcza Janusza obchodzącego jubileusz 20-lecia święceń kapłańskich. Procesja Bożego Ciała w tym roku przeszła nową ulicą Wyszyńskiego. Pierwszy ołtarz  przygotowany  przez mieszkańców Winnej Góry został usytuowany przy obelisku Pax Vobis. Od niego przeszliśmy w procesji do skrzyżowania ulicy Gurbiela  i Wyszyńskiego , gdzie zatrzymaliśmy się przy ołtarzu przygotowanym przez mieszkańców ulicy Andersa i Monte Cassino. Dalsza trasa procesji to było przejście nową ulicą – ulicą Wyszyńskiego, przy której też był umiejscowiony trzeci ołtarz. Przygotowali go mieszkańcy tej ulicy. Zakończenie procesji Bożego Ciała miało miejsce przy czwartym ołtarzu – na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Romera. Ten ołtarz został przygotowany przez naszych parafian mieszkających przy ulicach Romera   i 3-go Maja.

Tegoroczne zakończenie parafialnej uroczystości Bożego Ciała miało uroczysty charakter, bowiem przewodniczący Mszy św. i procesji ks. Piotr Stefański jako neoprezbiter udzielił wszystkim swego błogosławieństwa przez nałożenie rąk i krótką modlitwę nad każdym z uczestników procesji.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie jest fotoreportaż z tej uroczystości.

Zmieniony ( 03.10.2012. )
 
Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii PDF Drukuj Email
Redaktor: Marek Łobaza   
30.05.2010.

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Przede wszystkim cieszymy się w nim szczególną modlitwą i śpiewem do Matki Bożej, zebranymi w nabożeństwa majowe. W tym miesiącu ma też najczęściej miejsce niezwykła uroczystość, którą przeżywają nasze parafie w całej Polsce – dzień Pierwszej Komunii Świętej dzieci. Także nasza wspólnota parafialna 13 maja 2012 roku na mszy św. o godz. 11:00 przeżywała taką uroczystość, bowiem po raz pierwszy pięcioro dzieci z naszej młodej parafii przyjęło komunię świętą poprzedzoną dwa dni wcześniej Sakramentem Pokuty. Były to trzy dziewczynki : Erwina, Julia i Patrycja oraz dwóch chłopców, obaj mający na imię Piotr. Były to dla tych dzieci, a także ich rodziców i rodzin piękne i niezapomniane chwile, które na pewno pozostaną  w  pamięci na wiele, wiele lat. My, dorośli do dziś pamiętamy swoją dziecięcą ufną modlitwę i przeżycia swojego czystego, szeroko otwartego serca. Ten moment jest wzorem ufnej miłości do Boga, zawierzenia się Mu i całkowitego oddania. Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijne przeżywały uczestnicząc we mszach świętych o godzinie 18:00 zakończonych nabożeństwem majowym.  Na jego  zakończenie dzieci pierwszokomunijne uczestniczyły wraz ze swymi rodzicami w pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Jodłówce, gdzie otrzymały pamiątkowe obrazki.

Dzieciom pierwszokomunijnym życzymy, by Pan Jezus zawsze im błogosławił i jak najczęściej gościł w ich czystych, dziecięcych sercach.

 

Zapraszamy do oglądnięcia i zamawiania zdjęć z tej uroczystości – znajdują się one w galerii zdjęć.

 

Zmieniony ( 04.06.2012. )
 
Poświęcenie płaskorzeźby św. Roberta Bellarmina PDF Drukuj Email
Redaktor: Tomasz Malarczuk   
20.04.2012.

W piątek, 20 kwietnia 2012 r. podczas mszy św. o godz. 18:00 odprawionej w nowo wybudowanym kościele parafialnym przez  kanclerza Kurii Metropolitalnej ks. prałata Bartosza Rajnowskiego w intencji ś.p. Roberta Serkisa została poświęcona drewniana płaskorzeźba przedstawiająca św. Roberta Bellarmina. Płaskorzeźba umiejscowiona nad drzwiami do zakrystii jest poświęcona pamięci p. Roberta Serkisa – konstruktora i kierownika budowy naszej parafialnej świątyni. Zmarły przed rokiem architekt i projektant był naszym parafianinem ogromnie zaangażowanym w dzieło budowy naszego kościoła. Jako kierownik budowy bywał na budowie kościoła prawie codziennie, doglądając każdego szczegółu, poprawiając plany, ulepszając wiele detali w trakcie budowy, doradzając budującym. Trudno bez Jego osoby wyobrazić sobie powstanie naszej parafialnej świątyni. Odszedł przedwcześnie 7 kwietnia 2011 roku. Pozostał w naszej pamięci i na fotografiach zrobionych Mu na budowie kościoła „tak przy okazji”, (które to fotografie znalazły się na małej wystawie w lewej nawie kościoła), bo przecież nikomu nie przyszłoby do głowy, że tak szybko odejdzie do wieczności. 20 kwietnia 2012 skończyłby 50 lat. Ta msza św. w Jego intencji i instalacja  pamiątkowej płaskorzeźby to nasz dar na jubileusz urodzin Roberta.

Zmieniony ( 05.07.2012. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 28