Strona główna arrow Aktualności
Aktualności
III Piknik Rodzinny PDF Drukuj Email
Redaktor: Dominika Matys   
06.07.2014.

Dnia 29 czerwca br. Po raz trzeci uczestniczyliśmy w pikniku rodzinnym z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki i Dnia Ojca. Miejscem zabawy był plac przy Domu Parafialnym. Wszyscy mieszkańcy osiedli „Krakowskie” oraz „Winna Góra” mogli już od godziny 15-tej uczestniczyć w przeróżnych zabawach.
Dla najmłodszych uczestników imprezy był przygotowany konkurs piosenek i wierszyków oraz konkurs rysunkowy. Każdy powiedziany wierszyk czy zaśpiewana piosenka była nagradzana, a także każdy rysunek był oceniany i nagradzany jak najlepiej. Odbył się także mecz piłki nożnej. Zawodnicy obu drużyn walczyli o puchar Prezesa Akcji Katolickiej. W programie III Pikniku Rodzinnego znalazły się też zabawy ruchowe dla dzieci na dmuchanym zamku i dmuchanej zjeżdżalni. Można było też wziąć udział w konkursie wiedzy. Uczestnicy tego konkursu odpowiadali na przeróżne pytania związane z Twierdzą Przemyśl, II wojną światową i Monte Cassino. Wygrała ta drużyna, która miała najwięcej punktów. Odbył też się pokaz motorów na, których można było się potem przejechać. Pod wieczór, mieliśmy też okazję zobaczyć występ zespołu „ Beer Blues Band” oraz naszej scholi. Lecz to nie wszystko. Na uczestników Pikniku czekało jeszcze wspólne pieczenie kiełbasy oraz śpiewy przy ognisku.
Warto uczestniczyć w takich parafialnych imprezach, bo służą one bliższemu poznawaniu się oraz można miło spędzić czas – którego w niedzielę nie brakuje – na powietrzu, zamiast przesiadywania w mieszkaniu czy domu.

Zapraszamy do galerii foto, gdzie znajdziemy fotoreportaż z tej uroczystości.

Zmieniony ( 14.09.2014. )
 
Odpust w kaplicy na Winnej Górze PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
20.09.2013.

W ostatnią sobotę – 14 września 2013 r. – kaplica pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na Winnej Górze obchodziła odpust. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Robert Blama – wikariusz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Przemyślu. Ks. Robert wygłosił też okolicznościowe kazanie oraz poprowadził nabożeństwo Drogi Krzyżowej z własnymi rozważaniami przy poszczególnych stacjach. Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną wraz z powstaniem naszej parafii nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego odprawione zostało na trasie od kaplicy na Winnej Górze ulicą Bolesława Chrobrego do kościoła parafialnego.
Zapraszamy do galerii foto, gdzie znajdziemy fotoreportaż z tej uroczystości.

Zmieniony ( 29.09.2013. )
 
Piknik Rodzinny PDF Drukuj Email
Redaktor: Marek Łobaza   
20.09.2013.

W niedzielę -16 czerwca 2013 r. - już po raz drugi uczestniczyliśmy w Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka. Jego organizatorami byli : Zarząd Osiedla „KRAKOWSKIE”, Zarząd Osiedla „WINNA GÓRA” oraz Akcja Katolicka przy naszej parafii. Miejscem zabawy był plac przy Domu Parafialnym. Mieszkańcy obu osiedli – zarówno dorośli, jak i dzieci – już od godziny 15-tej mogli uczestniczyć w bogatym programie przygotowanym przez organizatorów : dla najmłodszych uczestników imprezy – dzieci –był konkurs piosenek i wierszyków oraz konkurs rysunkowy. Ojcowie rywalizowali w konkursie na najdłuższą obierkę, a mamy mogły wziąć udział w konkursie pod nazwą „Czy mnie rozpoznasz ?”. Było też coś dla zespołów rodzinnych czyli konkurs „Kółko i krzyżyk”. Można było też wziąć udział w turnieju siatkówki o puchar Prezesa Akcji Katolickiej, a umiejący grać w szachy zmierzyć się w pojedynku szachów plenerowych. W bogatym programie II Pikniku Rodzinnego znalazły się też pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz zabawy ruchowe dla dzieci na trampolinie i dmuchanej zjeżdżalni. A w godzinach wieczornych na uczestników Pikniku czekało pieczenie kiełbasy i wspólne śpiewy przy ognisku.
Warto uczestniczyć w takich parafialnych imprezach, bowiem służą one integracji wspólnoty parafialnej, bliższemu poznaniu się i stanowią znakomitą okazję spędzenia wolnego czasu – którego w niedzielę nie brakuje – na powietrzu zamiast przesiadywania w przysłowiowych czterech ścianach naszych „betonowych bunkrów” – blokowisk.

Zmieniony ( 29.09.2013. )
 
Wizytacja kanoniczna PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
01.05.2013.

W ramach przeprowadzanej wizytacji kanonicznej w dekanacie Przemyśl II JE Ks. Biskup Adam Szal w poniedziałek, 29 kwietnia 2013 r. wizytował naszą parafię. Wizytacja rozpoczęła się od godz. 14:00 w kancelarii parafialnej kontrolą ksiąg parafialnych i rozmową z księdzem proboszczem oraz księdzem wikariuszem. Kolejnym etapem wizytacji była wizyta w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu połączona z odwiedzinami chorych na oddziałach szpitalnych i odprawioną mszą św. o godz. 16:00, w czasie której Ksiądz Biskup wygłosił kazanie. Zwrócił w nim uwagę na konieczność przychodzenia z pomocą bliźnim w potrzebie, chorobie. Te słowa nie powinny się odnosić tylko i wyłącznie do lekarzy i personelu medycznego, chociaż w szpitalnej kaplicy tak by się mogło wydawać. Zdaniem kaznodziei powinniśmy się zachowywać tak samo jak samarytanin z ewangelicznej opowieści – na co dzień, w każdej sytuacji. Następnym punktem w planie wizytacji było spotkanie z członkami Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, które miało miejsce o godz. 17:15 w parafialnej świątyni. Zwieńczeniem kanonicznej wizytacji była uroczysta koncelebrowana msza św. odprawiona o godz. 18:00 w kościele parafialnym, w czasie której JE Bp Adam Szal udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej wspólnoty parafialnej i zwrócił się do licznie zgromadzonych parafian ze Słowem Bożym.
Zapraszamy do galerii zdjęć z przebiegu wizytacji.

Zmieniony ( 04.09.2013. )
 
Obchody Triduum Paschalnego 2013 PDF Drukuj Email
Redaktor: Marek Łobaza   
15.04.2013.

Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jest szczytem całego roku liturgicznego. Trzy dni paschalne rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, szczyt swój osiągają w Wigilię Paschalną, a kończą się nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Nie są to więc dni przygotowania do Uroczystości Paschalnej, ale już sam obchód Paschy Chrystusa Pana przez udział w Jego Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu.   Tegoroczne obchody Triduum Paschalnego rozpoczęły się we czwartek – 28 marca mszą św. będącą wspomnieniem Ostatniej Wieczerzy. Wtedy to Pan Jezus ustanowił sakrament kapłaństwa, dlatego ten dzień jest dniem kapłańskim. W imieniu wszystkich parafian życzenia naszym kapłanom złożyli przedstawiciele Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. W czasie tej mszy św. miał też miejsce tradycyjny obrzęd obmycia nóg czterem mężczyznom. To też dzień, kiedy milkną organy i miejsce dzwonków zajmują kołatki, a uroczysta liturgia kończy przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy w uroczystej procesji, gdzie jest adorowany do późnych godzin wieczornych i od piątkowego poranka. Drugi dzień Triduum to spotkanie w parafialnym kościele o godzinie 15:00 i odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia i odprawienie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a wieczorem Liturgia Męki Pańskiej, której centralnym momentem jest obrzęd adoracji Krzyża przez wszystkich uczestników liturgii, a potem adoracyjne trwanie do godzin nocnych przy grobie Jezusa. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych od kiedy w nowo wybudowanym kościele parafialnym obchodzimy Triduum Paschalne, w adoracji Grobu Pańskiego przez krótki czas uczestniczył też Ks. Bp Adam Szal wraz z Ks. Ekonomem Archidiecezji ks. Edwardem Sobolakiem. Przewodząca w tym czasie adoracji schola parafialna została obdarowana przez ks. Bpa Adama pamiątkowymi obrazkami. Również tradycją stało się w naszej parafii wystawianie warty honorowej przez naszych parafian w mundurach z okresu I wojny światowej. Wielka Sobota to najpierw poranny czas na święcenie pokarmów wielkanocnych połączony ze wspólną adoracją przy Grobie Pańskim, a wieczorem uroczystość Wigilii Wielkanocnej połączona z obrzędami poświęcenia ognia i wody celebrowana bardzo uroczyście. To w czasie tej Mszy św. następuje odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego powitała nas zimnem, deszczem, zimowym krajobrazem i … zmianą czasu na letni. Mimo tego bardzo licznie uczestniczyliśmy w Rezurekcji trzykrotnie obchodząc w procesji  nasz parafialny kościół za Najświętszym Sakramentem i ciesząc się ze zmartwychwstania Chrystusa. Zakończenie trzydniowych uroczystości było czasem składania wielkanocnych życzeń.
Zapraszamy  do galerii zdjęć z obchodów Triduum Paschalnego.

Zmieniony ( 17.04.2013. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 28