Rok 2015
Pierwsza msza św. nowego proboszcza PDF Drukuj Email
Redaktor: Marek Łobaza   
23.08.2015.

Niedzielna suma – 23 sierpnia 2015 r. była pierwszą mszą św. odprawioną w naszej parafii przez ks. Macieja Kandafera – nowego proboszcza. Zgodnie z przepisami prawa kanonicznego nowy proboszcz został wprowadzony przez ks. Dziekana Mariana Koźmę, który przekazał we władanie i opiekę nowego proboszcza parafian, kościół, ambonę do głoszenia słowa Bożego, ołtarz do sprawowania Najświętszej Ofiary. Proboszcz ks. Maciej Kandefer otrzymał symboliczne klucze do świątyni, złożył i podpisał przysięgę oraz złożył publicznie wyznanie wiary. W trakcie mszy św. - koncelebrowanej wspólnie z Księdzem Dziekanem i nowym wikariuszem naszej parafii ks. Szczepanem Semenowiczem - wygłosił też pierwsze kazanie do nas – swoich nowych parafian, w którym nawiązał do słów z dzisiejszej Ewangelii o konieczności dokonywania w życiu wyborów. Takim też wyborem było również przyjęcie stanowiska proboszcza.

W trakcie mszy św. przedstawiciele naszej wspólnoty parafialnej serdecznie powitali obu naszych nowych kapłanów.

Z kronikarskiego obowiązku należy też odnotować fakt oficjalnego protokolarnego przekazania parafii nowemu proboszczowi przez odchodzącego do Głuchowa ks. Janusza Klamuta. Odbyło się ono w kancelarii parafialnej w ostatni czwartek – 20 sierpnia 2015 r. w obecności Dziekana dekanatu Przemyśl II – ks. Prałata Mariana Koźmy oraz dwóch osób świeckich z naszej parafii. Z tego wydarzenia –bardzo ważnego dla historii naszej parafii – został sporządzony protokół szczegółowo informujący m.in. o stanie finansowym parafii, braku jakichkolwiek zaległości w opłatach za media (energia elektryczna, woda, ścieki, wywóz nieczystości) oraz innych obowiązkowych opłatach oraz wynagrodzeniach osób wypełniających swe obowiązki wobec parafii (pan organista i pan zakrystianin). Nowy proboszcz został też poinformowany o aktualnym stanie budowy kościoła parafialnego.

Z obu tych wydarzeń można znaleźć zdjęcia – jak zawsze w galerii zdjęć.

Zmieniony ( 23.08.2015. )
 
Witamy nowych księży ! PDF Drukuj Email
Redaktor: Marek Łobaza   
23.08.2015.


W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy nowych kapłanów. Zgodnie z decyzją JE Metropolity Przemyskiego od dnia 23 sierpnia 2015 r. nowym proboszczem naszej parafii został mianowany ks. Maciej Kandefer, dotychczasowy wikariusz parafii Św. Stanisława Biskupa w Łańcucie, natomiast wikariuszem - ks. Szczepan Semenowicz, który przychodzi do nas z parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa w Niebieszczanach k/Sanoka. Obaj księża będą również kapelanami w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu im. Św. Ojca Pio.


Ks. Maciej Kandefer pochodzi z parafii Wrocanka. Święcenia kapłańskie przyjął 23 maja 1999 roku. Pierwszą parafią po przyjęciu święceń była Przysietnica. Po ukończeniu studiów specjalistycznych na KUL w latach 2004 – 2008 był duszpasterzem akademickim przy PWZ w Jarosławiu. W latach 2008 – 2015 był wikariuszem w parafii Łańcut – Fara, gdzie prowadził Krąg Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie i Duszpasterstwo Nauczycieli. Był też katechetą w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie oraz konsultantem ds. Katechezy w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.


Ks. Szczepan Semenowicz pochodzi z Beska. Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu ukończył w roku 2005. Pierwszą parafią, w której pełnił posługę kapłańską były Rudołowice. Następne parafie to Głębokie, Łopuszka Wielka, Czarna i Michałówka, gdzie pełnił funkcję duszpasterza ds. młodzieży w dekanacie Radymno II. Z Michałówki został skierowany do pracy w Niebieszczanach, skąd przybył do naszej parafii.

Obu naszym nowym duszpasterzom z całego serca życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień posługi w naszej parafii i szpitalu, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa Sebastiana Biskupa Pelczara – patrona naszej parafii oraz światła Ducha Świętego w prowadzeniu pracy duszpasterskiej, jak również wielu sił i cierpliwości.

Naszych nowych kapłanów zapewniamy o codziennej modlitwie w intencji ich niełatwej posługi.

Zmieniony ( 23.08.2015. )
 
Czas pożegnań i podziękowań PDF Drukuj Email
Redaktor: Marek Łobaza   
16.08.2015.

Uroczysta Eucharystia w upalną niedzielę 16 sierpnia 2015 r. była ostatnią niedzielną mszą św. sprawowaną w naszej parafii przez ks. Proboszcza Janusza Klamuta i ks. wikariusza Ryszarda Pelca. Obaj kapłani w przyszłym tygodniu żegnają się bowiem z naszą parafią i szpitalem, by zacząć pełnić posługę kapłańską w innych parafiach naszej Diecezji. Ksiądz Janusz Klamut decyzją JE Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika będzie od 23 sierpnia b.r. proboszczem w Głuchowie, natomiast ks. Ryszard Pelc - wikariuszem w Targowiskach k/Krosna.
Niedzielna Suma była dobrą porą do podziękowania Panu Bogu za 10 lat obecności wśród nas ks. Proboszcza Janusza Klamuta, przed którym w roku 2005 zostało postawione zadanie wybudowania parafialnego kościoła. Swoją determinacją, konsekwencją, ogromem starań, poświęceniem i modlitwą w intencji dzieła budowy doprowadził ją po czterech sezonach do szczęśliwego końca. Warto przypomnieć, że pierwsza msza św. została odprawiona w nowo wybudowanym kościele parafialnym w 10 rocznicę powstania parafii – 1 stycznia 2010 r. Oczywiście, cały czas trwały prace wykończeniowe, kościół piękniał, przybywało w nim wiele elementów wyposażenia, wystroju wnętrza, powstał parking dla samochodów, alejki procesyjne.
Przed nami i nowym proboszczem jeszcze wiele, wiele pracy, ale bez księdza Janusza Klamuta i pomagających Mu w tym dziele księży wikariuszów – ks. Andrzeja Wydrzyńskiego, ks. Adama Ryby i ks. Ryszarda Pelca trudno byłoby dokonać tego w tak krótkim czasie.
Wyrażamy ogromną wdzięczność ks. Januszowi Klamutowi za 10 lat proboszczowania w naszej parafii, zaangażowanie w dzieło budowy kościoła parafialnego oraz posługę kapelana w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu. Niech dobry Bóg szczodrze wynagrodzi za to wszystko, a Matka Boża Nieustającej Pomocy wspiera Księdza na drogach kapłańskiego posługiwania wszędzie tam, gdzie przyjdzie je pełnić.
Bóg zapłać i szczęść Boże !
Słowa podziękowań kierujemy również do ks. wikariusza Ryszarda Pelca, który ze swą kapłańską posługą przebywał w naszej parafii 3 lata. Wszystkich nas ujął swą dobrocią, łagodnością, optymizmem i uśmiechem. Będzie tego brakować i nam, i pacjentom szpitala.

Bóg zapłać i szczęść Boże księże Ryszardzie.

w naszej galerii zamieściliśmy zdjęcia z tej uroczystości

Zmieniony ( 16.08.2015. )
 
IV Piknik rodzinny PDF Drukuj Email
Redaktor: Dominika Matys   
08.06.2015.

,,IV Piknik Rodzinny’’ 

Po raz czwarty mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku rodzinnym organizowanym przez zarząd osiedli ,,Krakowskie’’ i ,,Winna Góra’’ przy naszej parafii.

W tym roku jak w każdym wcześniejszym mieliśmy wiele zabawy oraz radości. Były konkursy, była gra w piłkę – to w nożną, to w siatkówkę – i była muzyka oraz ognisko. Nie brakowało niczego. Każdy miał szansę wziąć udział w szachach plenerowych, strzelać gole bramkarzowi, to pośpiewać, pomalować, nauczyć się tańca ,,Zumba’’ i co najważniejsze mógł wziąć udział w konkursie wiedzy o samorządności Przemyśla. Mieliśmy też okazję posłuchać naszego powstającego przy parafii zespołu składającego się z członków naszej scholi oraz mogliśmy zobaczyć zaciętą walkę pomiędzy osiedlami o puchar Przewodniczącego parafialnego koła Akcji Katolickiej w siatkówce. Zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasy, śpiewem z dedykacją dla solenizantów i nie tylko. Wszyscy byli szczęśliwi i mieli piękne uśmiechy na twarzy.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się następny piknik i że będzie na nim tak wspaniale jak na tym.

Zmieniony ( 14.06.2015. )
 
,,Pasja'' - koncert słowno-muzyczny PDF Drukuj Email
Redaktor: Dominika Matys   
26.04.2015.

,,Pasja’’

Koncert słowno- muzyczny absolwentów szkoły muzycznej z Sanoka, przedstawiający teksty i śpiewy pasyjne. W naszym kościele ten fascynujący koncert odbył się 12 kwietnia o godz. 17. Rozpoczęło się przywitaniem szkoły muzycznej, która przygotowała ten koncert. Następnie grali i śpiewali ukazując ból męki i radość zmartwychwstania Pana Jezusa. Całość zakończyła się przedstawieniem wszystkich występujących oraz podziękowaniami od księdza. Po całym występie można było kupić płyty, tego zespołu.

 

Życzymy zespołowi wielu sukcesów w wykonywanej pracy.

Zmieniony ( 16.05.2015. )