Strona główna arrow Historia
Historia
Witamy nowych księży ! PDF Drukuj Email
Redaktor: Marek Łobaza   
23.08.2015.


W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy nowych kapłanów. Zgodnie z decyzją JE Metropolity Przemyskiego od dnia 23 sierpnia 2015 r. nowym proboszczem naszej parafii został mianowany ks. Maciej Kandefer, dotychczasowy wikariusz parafii Św. Stanisława Biskupa w Łańcucie, natomiast wikariuszem - ks. Szczepan Semenowicz, który przychodzi do nas z parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa w Niebieszczanach k/Sanoka. Obaj księża będą również kapelanami w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu im. Św. Ojca Pio.


Ks. Maciej Kandefer pochodzi z parafii Wrocanka. Święcenia kapłańskie przyjął 23 maja 1999 roku. Pierwszą parafią po przyjęciu święceń była Przysietnica. Po ukończeniu studiów specjalistycznych na KUL w latach 2004 – 2008 był duszpasterzem akademickim przy PWZ w Jarosławiu. W latach 2008 – 2015 był wikariuszem w parafii Łańcut – Fara, gdzie prowadził Krąg Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie i Duszpasterstwo Nauczycieli. Był też katechetą w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie oraz konsultantem ds. Katechezy w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.


Ks. Szczepan Semenowicz pochodzi z Beska. Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu ukończył w roku 2005. Pierwszą parafią, w której pełnił posługę kapłańską były Rudołowice. Następne parafie to Głębokie, Łopuszka Wielka, Czarna i Michałówka, gdzie pełnił funkcję duszpasterza ds. młodzieży w dekanacie Radymno II. Z Michałówki został skierowany do pracy w Niebieszczanach, skąd przybył do naszej parafii.

Obu naszym nowym duszpasterzom z całego serca życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień posługi w naszej parafii i szpitalu, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa Sebastiana Biskupa Pelczara – patrona naszej parafii oraz światła Ducha Świętego w prowadzeniu pracy duszpasterskiej, jak również wielu sił i cierpliwości.

Naszych nowych kapłanów zapewniamy o codziennej modlitwie w intencji ich niełatwej posługi.

Zmieniony ( 23.08.2015. )
 
Pierwsza msza św. nowego proboszcza PDF Drukuj Email
Redaktor: Marek Łobaza   
23.08.2015.

Niedzielna suma – 23 sierpnia 2015 r. była pierwszą mszą św. odprawioną w naszej parafii przez ks. Macieja Kandafera – nowego proboszcza. Zgodnie z przepisami prawa kanonicznego nowy proboszcz został wprowadzony przez ks. Dziekana Mariana Koźmę, który przekazał we władanie i opiekę nowego proboszcza parafian, kościół, ambonę do głoszenia słowa Bożego, ołtarz do sprawowania Najświętszej Ofiary. Proboszcz ks. Maciej Kandefer otrzymał symboliczne klucze do świątyni, złożył i podpisał przysięgę oraz złożył publicznie wyznanie wiary. W trakcie mszy św. - koncelebrowanej wspólnie z Księdzem Dziekanem i nowym wikariuszem naszej parafii ks. Szczepanem Semenowiczem - wygłosił też pierwsze kazanie do nas – swoich nowych parafian, w którym nawiązał do słów z dzisiejszej Ewangelii o konieczności dokonywania w życiu wyborów. Takim też wyborem było również przyjęcie stanowiska proboszcza.

W trakcie mszy św. przedstawiciele naszej wspólnoty parafialnej serdecznie powitali obu naszych nowych kapłanów.

Z kronikarskiego obowiązku należy też odnotować fakt oficjalnego protokolarnego przekazania parafii nowemu proboszczowi przez odchodzącego do Głuchowa ks. Janusza Klamuta. Odbyło się ono w kancelarii parafialnej w ostatni czwartek – 20 sierpnia 2015 r. w obecności Dziekana dekanatu Przemyśl II – ks. Prałata Mariana Koźmy oraz dwóch osób świeckich z naszej parafii. Z tego wydarzenia –bardzo ważnego dla historii naszej parafii – został sporządzony protokół szczegółowo informujący m.in. o stanie finansowym parafii, braku jakichkolwiek zaległości w opłatach za media (energia elektryczna, woda, ścieki, wywóz nieczystości) oraz innych obowiązkowych opłatach oraz wynagrodzeniach osób wypełniających swe obowiązki wobec parafii (pan organista i pan zakrystianin). Nowy proboszcz został też poinformowany o aktualnym stanie budowy kościoła parafialnego.

Z obu tych wydarzeń można znaleźć zdjęcia – jak zawsze w galerii zdjęć.

Zmieniony ( 23.08.2015. )
 
Czas pożegnań i podziękowań PDF Drukuj Email
Redaktor: Marek Łobaza   
16.08.2015.

Uroczysta Eucharystia w upalną niedzielę 16 sierpnia 2015 r. była ostatnią niedzielną mszą św. sprawowaną w naszej parafii przez ks. Proboszcza Janusza Klamuta i ks. wikariusza Ryszarda Pelca. Obaj kapłani w przyszłym tygodniu żegnają się bowiem z naszą parafią i szpitalem, by zacząć pełnić posługę kapłańską w innych parafiach naszej Diecezji. Ksiądz Janusz Klamut decyzją JE Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika będzie od 23 sierpnia b.r. proboszczem w Głuchowie, natomiast ks. Ryszard Pelc - wikariuszem w Targowiskach k/Krosna.
Niedzielna Suma była dobrą porą do podziękowania Panu Bogu za 10 lat obecności wśród nas ks. Proboszcza Janusza Klamuta, przed którym w roku 2005 zostało postawione zadanie wybudowania parafialnego kościoła. Swoją determinacją, konsekwencją, ogromem starań, poświęceniem i modlitwą w intencji dzieła budowy doprowadził ją po czterech sezonach do szczęśliwego końca. Warto przypomnieć, że pierwsza msza św. została odprawiona w nowo wybudowanym kościele parafialnym w 10 rocznicę powstania parafii – 1 stycznia 2010 r. Oczywiście, cały czas trwały prace wykończeniowe, kościół piękniał, przybywało w nim wiele elementów wyposażenia, wystroju wnętrza, powstał parking dla samochodów, alejki procesyjne.
Przed nami i nowym proboszczem jeszcze wiele, wiele pracy, ale bez księdza Janusza Klamuta i pomagających Mu w tym dziele księży wikariuszów – ks. Andrzeja Wydrzyńskiego, ks. Adama Ryby i ks. Ryszarda Pelca trudno byłoby dokonać tego w tak krótkim czasie.
Wyrażamy ogromną wdzięczność ks. Januszowi Klamutowi za 10 lat proboszczowania w naszej parafii, zaangażowanie w dzieło budowy kościoła parafialnego oraz posługę kapelana w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu. Niech dobry Bóg szczodrze wynagrodzi za to wszystko, a Matka Boża Nieustającej Pomocy wspiera Księdza na drogach kapłańskiego posługiwania wszędzie tam, gdzie przyjdzie je pełnić.
Bóg zapłać i szczęść Boże !
Słowa podziękowań kierujemy również do ks. wikariusza Ryszarda Pelca, który ze swą kapłańską posługą przebywał w naszej parafii 3 lata. Wszystkich nas ujął swą dobrocią, łagodnością, optymizmem i uśmiechem. Będzie tego brakować i nam, i pacjentom szpitala.

Bóg zapłać i szczęść Boże księże Ryszardzie.

w naszej galerii zamieściliśmy zdjęcia z tej uroczystości

Zmieniony ( 16.08.2015. )
 
IV Piknik rodzinny PDF Drukuj Email
Redaktor: Dominika Matys   
08.06.2015.

,,IV Piknik Rodzinny’’ 

Po raz czwarty mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku rodzinnym organizowanym przez zarząd osiedli ,,Krakowskie’’ i ,,Winna Góra’’ przy naszej parafii.

W tym roku jak w każdym wcześniejszym mieliśmy wiele zabawy oraz radości. Były konkursy, była gra w piłkę – to w nożną, to w siatkówkę – i była muzyka oraz ognisko. Nie brakowało niczego. Każdy miał szansę wziąć udział w szachach plenerowych, strzelać gole bramkarzowi, to pośpiewać, pomalować, nauczyć się tańca ,,Zumba’’ i co najważniejsze mógł wziąć udział w konkursie wiedzy o samorządności Przemyśla. Mieliśmy też okazję posłuchać naszego powstającego przy parafii zespołu składającego się z członków naszej scholi oraz mogliśmy zobaczyć zaciętą walkę pomiędzy osiedlami o puchar Przewodniczącego parafialnego koła Akcji Katolickiej w siatkówce. Zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasy, śpiewem z dedykacją dla solenizantów i nie tylko. Wszyscy byli szczęśliwi i mieli piękne uśmiechy na twarzy.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się następny piknik i że będzie na nim tak wspaniale jak na tym.

Zmieniony ( 14.06.2015. )
 
,,Pasja'' - koncert słowno-muzyczny PDF Drukuj Email
Redaktor: Dominika Matys   
26.04.2015.

,,Pasja’’

Koncert słowno- muzyczny absolwentów szkoły muzycznej z Sanoka, przedstawiający teksty i śpiewy pasyjne. W naszym kościele ten fascynujący koncert odbył się 12 kwietnia o godz. 17. Rozpoczęło się przywitaniem szkoły muzycznej, która przygotowała ten koncert. Następnie grali i śpiewali ukazując ból męki i radość zmartwychwstania Pana Jezusa. Całość zakończyła się przedstawieniem wszystkich występujących oraz podziękowaniami od księdza. Po całym występie można było kupić płyty, tego zespołu.

 

Życzymy zespołowi wielu sukcesów w wykonywanej pracy.

Zmieniony ( 16.05.2015. )
 
Rekolekcje Wielkopostne 2015 PDF Drukuj Email
Redaktor: Dominika Matys   
20.03.2015.

W tym roku w dniach 13-15 marca odbyły się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne

 

Za przewodnictwem ks. Bogusława, który prowadził je uczestniczyliśmy w trzydniowych naukach. W każdy dzień głosił wspaniałe kazania na mszach. W pierwszy dzień przeprowadził on Drogę Krzyżową, a po mszy odbyła się nauka stanowa dla małżonków i rodziców. W drugi dzień, przeprowadził Różaniec w kilku językach za misjonarzy oraz kontynenty, przy których zapalaliśmy świece za nie. Później nauki mogła zaczerpnąć młodzież. Zaś w trzeci dzień Rekolekcji udział w naukach brali wszyscy. Dorośli jak i młodzież. Ks. Bogusław opowiadał i pokazywał nam zdjęcia ze swoich misji do Afryki itp.  Opowiadał o ludziach żyjących tam , ich zwyczajach itd. Na koniec po gorzkich żalach dostał on podziękowania od parafian jak i od naszego księdza proboszcza za przeprowadzenie tych wspaniałych rekolekcji.

 

Dziękujemy więc ks. Bogusławowi za przeprowadzenie tegorocznych rekolekcji i mamy nadzieję ze przyszłoroczne rekolekcje będą tak ciekawe jak te a nawet bardziej.   

Zmieniony ( 29.03.2015. )
 
Jasełka oraz Opłatek Parafialny PDF Drukuj Email
Redaktor: Dominika Matys   
26.01.2015.

Wczoraj tj. 25.01 br. o godz. 17:00 odbyły się drugie tegoroczne jasełka. Wyszły wspaniale. Po przedstawieniu ok. godz. 18:15 zebraliśmy się w piwnicach naszej świątyni na wspólny Opłatek Parafialny. Rozpoczął się on czytaniem. Składaliśmy sobie wzajemnie życzenia i śpiewaliśmy wspólnie kolędy. 

-Gitara prowadzący: Tomasz Malarczuk

-gitara pomocna: Zuzanna Hataś

-głos przewodzący: Katarzyna Teluk

Mieliśmy także poczęstunek przygotowany przez naszych parafian.

Dziękujemy wam za wspólne śpiewy i do zobaczenia na kolejnym obchodzonym przez nas święcie. 

Zmieniony ( 07.02.2015. )
 
Bierzmowanie 2015 PDF Drukuj Email
Redaktor: Dominika Matys   
18.01.2015.

W święto naszego patrona tj. 18 stycznia 2015r. w naszej parafii gościł Ksiądz Biskup Józef Michalik, który na mszy o godz. 11:00 udzielił sakramentu Bierzmowania 10-osobowej grupie młodzieży, oraz wygłosił okolicznościowe kazanie. Gościliśmy też chór Magnificat który zaśpiewał po mszy krótki koncert kolęd. Po koncercie chór ten miał zorganizowany w piwnicach mały poczęstunek.

Zapraszamy do galerii, gdzie znajdziemy zdjęcia z tego wydarzenia .

Zmieniony ( 02.04.2015. )
 
Jasełka PDF Drukuj Email
Redaktor: Dominika Matys   
11.01.2015.

4 stycznie br. o godz. odbyły się drugie z kolei jasełka naszej grupy teatralnej ,,Pod chmurami''. Mieliśmy okazję zobaczyć przyjście Jezusa na świat oraz naszą codzienność, która miała pokazać, że nie zawsze mamy czas dla Boga. Jasełka pokazały też upadłe anioły, które chciały za wszelką cenę zniszczyć naszą miłość do niego. Całe przedstawienie ukazało jaki trud mieli Józef z Maryją by znaleźć jak najlepszy dom dla syna Bożego oraz narodzenie Jezusa Chrystusa. Nasi mali ,,aktorzy'' pokazali, że są zgraną i zorganizowaną grupą. Zaśpiewali nam wiele wspaniałych kolęd i pastorałek łącznie z końcowym bisem za przewodnictwem pana Tomasza Malarczuka.

Za to wam dziękujemy. Że jesteście i że tworzycie dla nas ciekawe występy.

Zmieniony ( 02.04.2015. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 54