Strona główna arrow Duszpasterstwo szpitala
Duszp. szpitala PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
03.03.2008.

Duszpasterstwo szpitala

Eucharystia ma być centrum duszpasterstwa służby zdrowia. Msza święta, adoracja, kult Eucharystii, zapewnienie Wiatyku dla wszystkich – to serce duszpasterstwa służby zdrowia i największa pomoc, jaką możemy okazać chorym.”
                                                                     
Benedykt XVI

Już po raz 16. w najbliższy poniedziałek 11 lutego - w uroczystość Matki Bożej z Lourdes będzie obchodzony Światowy Dzień Chorego.

Został on ustanowiony przez papieża Jana Pawła II 13 maja 1992 r. - w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie na placu św. Piotra w Rzymie.

W tym roku przypada jubileusz 150-lecia objawień Matki Bożej w Lourdes (we Francji). Tam też - zgodnie z wolą papieża - odbędą się główne uroczystości XVI Światowego Dnia Chorego. Tematem przewodnim tegorocznego Dnia Chorego jest "Eucharystia, Lourdes i duszpasterstwo chorych".

Papież Benedykt XVI w orędziu na XVI Światowy Dzień Chorego zwraca uwagę na teologiczny wymiar tego wydarzenia. "Maryja Niepokalanie Poczęta jest wielkim darem dla ludzkości. Uczy nas całkowitego zawierzenia Bogu od tajemnicy Zwiastowania aż po Kalwarię, po Krzyż, na którym umiera Jej Syn.  

Orędzie Papieża Benedykta XVI na Światowy Dzień Chorego 2008